Sympozjum międzybranżowe Poprad Valley Health Resortu

W dniach 1-2.12.2023 roku członkowie Koła Naukowego Młodej Urbanistyki oraz studenci architektury i gospodarki przestrzennej mieli okazję odkrywać tajemnice uzdrowisk w Piwnicznej Zdroju, Krynicy Zdroju, Muszyny i Żegiestowa podczas naszego dwudniowego wyjazdu.

Jednym z fascynujących elementów programu była wizyta na produkcji wody Cechini, gdzie poznaliśmy historię oraz zobaczyliśmy w pełni zautomatyzowany proces produkcji wody mineralnej. To było nie tylko edukacyjne doświadczenie, ale również szansa na zrozumienie kulisów funkcjonowania ważnej gałęzi gospodarki lokalnej.

Wyjazd nie ograniczał się jedynie do zajęć teoretycznych. Członkowie Koła Naukowego i studenci WA i GP  mieli również okazję spotkać się z przedstawicielami urzędów miast uzdrowisk. W Krynicy Zdroju odbyło się spotkanie z Burmistrzem gminy, gdzie możliwa była dyskusja na temat rozwoju miasta, natomiast w Muszynie poprzez rozmowę z Radnym gminy poznaliśmy, jak wzbogacić turystycznie uzdrowisko oraz zrozumieć kierunki rozwoju lokalnego.

Nie zabrakło również czasu na odkrywanie najciekawszych miejsc w samych uzdrowiskach, gdzie piękno przyrody i kultura łączą się w harmonijną całość.