Promocja doktorów i doktorów habilitowanych – 28 czerwca 2019

DOKTORZY HABILITOWANI
Wydział Architektury
1. Dr hab. inż. arch. Anna Szewczenko
Osiągnięcie naukowe: Przestrzenie opieki geriatrycznej. Kształtowanie jakości architektury szpitalnych oddziałów geriatrycznych

DOKTORZY
Wydział Architektury
1. Dr inż. arch. Adam Derlatka
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Zbigniew Zuziak
Tytuł dysertacji: „Regionalne, kulturowe i przestrzenne aspekty rewitalizacji śródmieścia. Przykład Radomia”
2. Dr inż. arch. Karolina Dudzic-Gyurkovich
Promotor: dr hab. inż. arch. Anna Kantarek
Tytuł dysertacji: „Pokonywanie barier urbanistycznych. Współczesne przykłady przekształceń rejonów dróg szybkiego ruchu w obszarach miejskich”
3. Dr inż. Kasper Jakubowski
Promotor: dr hab. inż. arch. Agata Zachariasz, prof. PK
Tytuł dysertacji: „Sukcesja przyrody i funkcji nieużytków urbanistycznych na przykładzie terenów zieleni zakładanych po roku 1992”
4. Dr inż. arch. Wojciech Kujawski
Promotor: dr hab. inż. arch. Magdalena Jagiełło-Kowalczyk, prof. PK
Tytuł dysertacji: „Impact of Buildings on Contemporary Urban Infrastructure”
5. Dr inż. arch. Mariusz Łysień
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Węcławowicz-Bilska
Tytuł dysertacji: „Związki funkcjonalno-przestrzenne miasta z rzeką. Przykłady ośrodków o wielkości do 50 tysięcy mieszkańców”
6. Dr inż. arch. Wojciech Matys
Promotor: dr hab. inż. arch. Tomasz Kozłowski, prof. PK
Promotor pomocniczy: dr inż. arch. Maciej Kłopotowski
Tytuł dysertacji: „Małe domy mieszkalne – nowy typ niskiej intensywnej zabudowy mieszkaniowej”
7. Dr inż. arch. Krzysztof Petrus
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Andrzej Kadłuczka
Tytuł dysertacji: „Garbary w latach 1850-1939. Największe przedmieście Krakowa i jego nowoczesna transformacja na tle przemian urbanistycznych i historii rozwoju Krakowa”
8. Dr inż. arch. Martin Vačšák
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Elżbieta Węcławowicz-Bilska
Tytuł dysertacji: „Educational presentation of architectural heritage. Smart way of architectural heritage presentation focused on educational Impact of in situ monument presentation”
9. Dr inż. Agata Walczak
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Aleksander Böhm
Tytuł dysertacji: „Procesy zachodzące w krajobrazie Nowej Huty – rozwój versus destrukcja przestrzeni”
10. Dr inż. arch. Agnieszka Włoch-Szymla
Promotor: prof. dr hab. inż. arch. Jacek Gyurkovich
Tytuł dysertacji: „Wizja, eksperymenty i strategie rozwojowe Wiednia. Poszukiwanie przyjaznego człowiekowi środowiska mieszkaniowego”

Źródło: https://www.pk.edu.pl/
Foto: J. Zych